Eshop www.obuv-trendy.cz

PÉČE O KŮŽI

Péče o kůži

Péče o kůži

Kůže je jedinečný přírodní materiál se spoustou vynikajících vlastností, které žádnými umělými procesy ani materiály nelze nahradit. Kůže je neuvěřitelně pevná a při tom pružná, ohebná a přizpůsobivá Čím déle výrobek z kůže nosíte, tím víc měkne a stává se pružnější a ohebnější. Obuv z kůže vždy povolí ve velikosti, proto by nová měla být rozhodně trochu pevnější přes nárt i přes prsty, aby vám v ní noha časem neklouzala. Kůže je porézní ( prodyšná ) a proto udržuje vaše nohy suché. V doteku s vaší pokožkou je příjemně chladivá. Stačí při tom jen několik vteřin a absorbuje teplotu vašeho těla a udrží jej v teple tak , jak to umělé materiály nikdy nedokáži. Kůže tmavne na slunci, takže počítejte s tím, že sandály ze světlých přírodních odstínů časem změní barvu. Kůže namočením tvrdne a na jejím povrchu se mohou tvořit po zaschnutí skvrny. Proto je důležité vědět, že použitím kvalitních ošetřujících krémů po jejím vyčištění opět zvláční, změkne a získá tmavší odstín Druhy kůže:telecí, vepřová, hovězí, koňská, kozí, skopová, bůvolí, velbloudí.

Podle způsobu povrchové úpravy:

Hladká kůže – prodyšná, pružná kůže, může být matná i lesklá.

Voskovaná kůže – prodyšná, odolná vůči vodě, hrubá na dotek. Leštěná kůže - jakostní hladká kůže, která byla vysoce vyleštěna a vypadá lehce vystínovaně. Lakovaná kůže – klasická kůže upravená technologií lakování vinylem, prodyšná, velmi hladká, tmavá, vysoký lesk, náchylná na mechanické i chemické poškození a vlivy mrazu a vody.

Broušená kůže – kůže se speciálně upraveným povrchem, prodyšná, na dotek hrubá, drsná, často barvená do jiných odstínů, než je přirozená barva kůže.

Semiš – prodyšná, hebký sametový povrch s delším vlasem, který při kontaktu zanechává viditelné stopy po zaschnutí tvrdne, pokud přijde do styku s vodou výrobky z kůže nikdy neperte v pračce

- nevkládejte je do sušičky a nesušte je v těsné blízkosti topných těles, ohně, fénu, žehličky.K čištění skvrn na kůži nepoužívejte přípravky obsahující alkohol, benzin, terpentýn, vosk, ani rozpouštědla

- k opravám nepoužívejte vteřinová lepidla

- ke skladování nepoužívejte neprodyšný igelitový pytel, ale látkové nebo papírové obaly

- po vyzutí očistěte suchým hadříkem a ošetřete speciálním krémem. Odolnost proti vodě lze zvýšit použitím speciálních přípravků.

- větší nečistoty odstraňte měkkým vlhkým textilem, poté do sucha otřete. Ošetřete krémem na lak.

- lakované usně nesnáší nízké teploty (pod bod mrazu), obuv praská a láme se. Povrch je choulostivý na chemické vlivy a rozmáčení.

Pokyny ke správnému ošetření kožených výrobků:

Péče o kožené výrobky je mimořádně důležitá. Pokud nejsou řádně ošetřovány, dochází u nich k trvalému poškození, popraskání, ztrátě barvy a zkrácení životnosti vlivem působení vlhkosti a potu. Pokud je výrobek zcela nový, není vhodné ho vystavovat přílišné zátěži, dokud není kůže alespoň částečně promaštěná. Doporučujeme výrobek ještě před prvním použitím promazat alespoň 2x, cca po 12 hodinách. Starší výrobky: doporučuji nejdříve nečistoty odstranit mýdlem na kůži a poté ošetřit mastí nebo balzámem na kůži a to minimálně jedenkrát týdně, aby byla kůže měkká a vláčná. Mějte na paměti, že když je kůže navlhlá, je velice tvárná, a získaný tvar se již nedá vrátit! Navlhlý nebo mokrý výrobek dejte do požadovaného tvaru, nechte proschnout a poté důkladně ošetřete mazáním. Na výrobcích se mohou objevit menší vady nebo rozdíly v odstínu nebo dezénu kůže, což není chybou, ale zárukou pravého přírodního materiálu.Equifix olej na kůži se včelím voskem

Balzám na kůži v olejové formě s příměsí  včelího vosku. Přípravek díky svému složení z lanolinu, avokádového oleje a včelího vosku kůži změkčuje, čímž je pak kůže poddajnější a odolná proti popraskání. Díky tekuté formě se balzám lépe vpíjí a snadněji se aplikuje i na méně přístupná místa. Vhodný na všechny typy hladkých kůží .Přípravek na ošetřování kůží Equifix v olejové variantě je určen na ztvrdlou kůží, nebo na běžnou výživu a ošetření kůže všeho druhu. Znatelně zlepšuje vzhled kůže a dodává jí vláhu. Díky včelímu vosku se znatelně zlepší i odolnost a jemnost kůže. Rychle se vstřebává a neobsahuje pryskyřici ani kyseliny.

 

 

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.